Verified Supplier
Shenzhen Heijin Industrial Manufacturing Co.,Ltd
| Factory
Experience:2016-09-29
Buyer Protection
- Guaranteed Secure Payments on Every Order
- Refund if your item is not delivered or as described
- Buyer Protection after order confirmation
Latest Browsing
Product Details
- Size: 0.18
- Place of Origin: SHENZHEN,CHINA
- Brand Name: HJ
- Model Number: HJ-YTJ003
- Weight: 32.000 kg
Heijin Dual System Touch Display Technology Specification
| Product Model | 65inch |
| Computer Type | OPS |
| Backlight Type | LED |
| Display Type | 2D |
| Screen Dimension | 65inch |
| Physical Resolution | 1980×1080 |
| Touch Surface Material | Thickness T=4.0mm,Anti-Glare tempering glas |
| Writing Style | Finger,touch pen or any other opaque objects |
| Infrared Resolution | 4092×4092 |
| Projection Ratio | 16:9 |
| Overall Size | 1512.6(L)×896.6(H)×63.4(T)mm |
| With The Frame Size | 1512.6(L)×896.6(H)×98.4(T)mm |
| Weight | 32kg |
| Touch Point | 10points |
| Supply Voltage | 100-240V/50-60HZ |
| Master Interface | HDMI*1,USB*4,VGA*1,LAN*1,POWER Key,1 Earphone,1 Microphone |
| Response Time | the first point≤6ms,continuity≤2ms |
| Life Time | >60000hours |
| System Compatibility | XP,WIN7,WIN8,LINUX,Android,MAC |
| TV Function | Android4.2: Support Self install APK software;built in WIFI Module; Support ATV and DTV Digital Analog TV Reception、Full Channel Microphone Mode |
- Size: 0.18
- Place of Origin: SHENZHEN,CHINA
- Brand Name: HJ
- Model Number: HJ-YTJ003
- Weight: 32.000 kg
Heijin Dual System Touch Display Technology Specification
| Product Model | 65inch |
| Computer Type | OPS |
| Backlight Type | LED |
| Display Type | 2D |
| Screen Dimension | 65inch |
| Physical Resolution | 1980×1080 |
| Touch Surface Material | Thickness T=4.0mm,Anti-Glare tempering glas |
| Writing Style | Finger,touch pen or any other opaque objects |
| Infrared Resolution | 4092×4092 |
| Projection Ratio | 16:9 |
| Overall Size | 1512.6(L)×896.6(H)×63.4(T)mm |
| With The Frame Size | 1512.6(L)×896.6(H)×98.4(T)mm |
| Weight | 32kg |
| Touch Point | 10points |
| Supply Voltage | 100-240V/50-60HZ |
| Master Interface | HDMI*1,USB*4,VGA*1,LAN*1,POWER Key,1 Earphone,1 Microphone |
| Response Time | the first point≤6ms,continuity≤2ms |
| Life Time | >60000hours |
| System Compatibility | XP,WIN7,WIN8,LINUX,Android,MAC |
| TV Function | Android4.2: Support Self install APK software;built in WIFI Module; Support ATV and DTV Digital Analog TV Reception、Full Channel Microphone Mode |


