Verified Supplier
Shenzhen Heijin Industrial Manufacturing Co.,Ltd
| Factory
Experience:2016-09-29
Buyer Protection
- Guaranteed Secure Payments on Every Order
- Refund if your item is not delivered or as described
- Buyer Protection after order confirmation
Latest Browsing
Product Details
- Place of Origin: China
- Brand Name: HJ
- Model Number: HJ-A88
All-In-One Interactive Whiteboard Specification
| Product Model | A88 |
| Projection Size | 1220*1627MM(80.1") |
| Touch Size | 1234*1797MM(85.9'') |
| Inside Plate Size | 1234*1805MM(86.1") |
| Dimensions | 1280*2038*60MM(94.7") |
| Proportion of Board | 4:3 |
| High Shot Instrument | 500W pixel/800W pixel |
| Input Power | AC(90~240)V-50/60HZ |
Power | Standby power consumption: <1W |
| Rated power: <190W | |
| Operating Temperature | 0°C~40°C |
| Support Touch Points | Two points, four points, six points |
| Touch Control Mode | Finger and touch pen |
| Positioning Accuracy | <2mm |
| Positioning Resolution | 4096*4096/16384*16384/32768*32768 |
| Touch First Response Time | <15ms |
| Continuous Response Time | <8ms |
| Cursor Speed | 108 points / second |
| Touch Screen System Communication Port | usb2.0/usb3.0 |
| Effective Touch Object Size | ≥Φ8mm |
| Touch Frequency | The same position more than 60 million times |
Accessories | 220V power line 1.8M x1 |
| VGA cable 1.8M x1 | |
| usb line 5M x1 | |
| Touch pen x3 | |
| Pointer x1 | |
CD x1 |
- Place of Origin: China
- Brand Name: HJ
- Model Number: HJ-A88
All-In-One Interactive Whiteboard Specification
| Product Model | A88 |
| Projection Size | 1220*1627MM(80.1") |
| Touch Size | 1234*1797MM(85.9'') |
| Inside Plate Size | 1234*1805MM(86.1") |
| Dimensions | 1280*2038*60MM(94.7") |
| Proportion of Board | 4:3 |
| High Shot Instrument | 500W pixel/800W pixel |
| Input Power | AC(90~240)V-50/60HZ |
Power | Standby power consumption: <1W |
| Rated power: <190W | |
| Operating Temperature | 0°C~40°C |
| Support Touch Points | Two points, four points, six points |
| Touch Control Mode | Finger and touch pen |
| Positioning Accuracy | <2mm |
| Positioning Resolution | 4096*4096/16384*16384/32768*32768 |
| Touch First Response Time | <15ms |
| Continuous Response Time | <8ms |
| Cursor Speed | 108 points / second |
| Touch Screen System Communication Port | usb2.0/usb3.0 |
| Effective Touch Object Size | ≥Φ8mm |
| Touch Frequency | The same position more than 60 million times |
Accessories | 220V power line 1.8M x1 |
| VGA cable 1.8M x1 | |
| usb line 5M x1 | |
| Touch pen x3 | |
| Pointer x1 | |
CD x1 |


