Verified Supplier
Shenzhen Heijin Industrial Manufacturing Co.,Ltd
| Factory
Experience:2016-09-29
Buyer Protection
- Guaranteed Secure Payments on Every Order
- Refund if your item is not delivered or as described
- Buyer Protection after order confirmation
Latest Browsing
Product Details
- Place of Origin: shenzhen city
- Brand Name: HJ
- Model Number: HJ-TD85
| Heijin Dual System Touch Display Technology Specification | |
| Product Model | HJ-TD85 |
| Computer Type | OPS |
| Backlight Type | LED |
| Display Type | 2D |
| Screen Dimension | 85inch |
| Physical Resolution | 1920×1080 |
| Touch Surface Material | Thickness T=4.0mm,Anti-Glare tempering glass |
| Writing Style | Finger,touch pen or any other opaque objects |
| Infrared Resolution | 4096×4096 |
| Projection Ratio | 16:9 |
| Overall Size | 1960.44(L)×1149.56(H)×63.9(T)mm |
| With The Frame Size | 1960.44(L)×1149.56(H)×98.9(T)mm |
| Weight32kgTouch Point | 10points |
| Supply Voltage | 100-240V/50-60HZ |
| Master Interface | HDMI*1,USB*4,VGA*1,LAN*1,POWER Key,1 Earphone,1 Microphone |
| Response Time | the first point≤6ms,continuity≤2ms |
| Life Time | >60000hours |
| System Compatibility | XP,WIN7,WIN8,LINUX,Android,MAC |
| TV Function | Android4.2: Support Self install APK software;built in WIFI Module; Support ATV and DTV Digital Analog TV Reception、Full Channel Microphone Mode |
- Place of Origin: shenzhen city
- Brand Name: HJ
- Model Number: HJ-TD85
Heijin Dual System Touch Display Technology Specification | |
| Product Model | HJ-TD85 |
| Computer Type | OPS |
| Backlight Type | LED |
| Display Type | 2D |
| Screen Dimension | 85inch |
| Physical Resolution | 1920×1080 |
| Touch Surface Material | Thickness T=4.0mm,Anti-Glare tempering glas |
| Writing Style | Finger,touch pen or any other opaque objects |
| Infrared Resolution | 4096×4096 |
| Projection Ratio | 16:9 |
| Overall Size | 1960.44(L)×1149.56(H)×63.9(T)mm |
| With The Frame Size | 1960.44(L)×1149.56(H)×98.9(T)mm |
| Weight | / |
| Touch Point | 10points |
| Supply Voltage | 100-240V/50-60HZ |
| Master Interface | HDMI*1,USB*4,VGA*1,LAN*1,POWER Key,1 Earphone,1 Microphone |
| Response Time | the first point≤6ms,continuity≤2msLife Time>60000hours |
| System Compatibility | XP,WIN7,WIN8,LINUX,Android,MAC |
| TV Function | Android4.2: Support Self install APK software;built in WIFI Module; Support ATV and DTV Digital Analog TV Reception、Full Channel Microphone Mode |








